قیمت میلگرد

میلگرد به عنوان فلز ساختمانی دارای اهمیتی استراتژیک است. مخصوصا در ایجاد سازه های سنت شکنانه که قرار بر کاهش تعداد ستونها و افزایش تعلیق در ساختمان سازی است. بر همین اساس قیمت میلگرد در بهای تمام شده ساختمان تاثیر به سزایی دارد. در هر پروژه ای اهمیت کاستن از بهای تمام شده در کنار حفظ کیفیت پروژه بسیار مهم است. بنابر این نمی توان از میلگرد مصرفی ساختمان کاست تا قیمت را پایین آورد. میلگرد مورد استفاده در سازه مقدار مشخصی است بر اساس طرح آرشیتکت که نباید میزان مصرف آنرا به بهای کاهش ایمنی سازه غیر اصولی و غیر استاندارد تغییر داد. از طرفی کیفیت میلگرد علاوه بر قیمت آن در سازه های مختلف متفاوت انتخاب می شود. همینطور اندازه ها و فرم و مواردی مانند آنها. بنابر این کاهش بهای تمام شده یک سازه با کاهش کیفیت و مقدار میلگرد ممکن و منطقی نیست. باید قیمت میلگرد خریداری شده با مقدار و کیفیت مناسب برای سازه مقرون به صرفه باشد. منظور از مقرون به صرفه بودن هم این است که فقط قیمت میلگرد به تنهایی در تامین این کالای استراتژیک  دخیل نیست! کلا مدیریت تامین میلگرد و لجستیک ورودی در مورد آن اهمیت پیدا می کند.
قیمت میلگرد در بازار از عوامل بسیاری تاثیر می گیرد. همانطور که گفته شد لجستیک ورودی و تعرفه ها و مقررات نیز  - مثلا هزینه های تامین آن هم - در قیمت تمام شده ی میلگرد محاسبه می شود. اینکه پروژه در کدام منطقه جغرافیایی و در چه مسافتی نسبت به مبدا تولید و تامین قرار گرفته در قیمت تمام شده‌ی میلگرد تاثیر مستقیم دارد. 
در مبحث زنجیره ی تامین حتی مواد اولیه و تغییرات در قیمت سنگ آهن هم در کنار شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر بازارهای موثر مانند بازار فلزات و بازار مسکن در نوسانات قیمت میلگرد تاثیر دارند.

بازاریابی خرید میلگرد

همانطور که گفته شد برای کاهش بهای تمام شده سازه نمی توان از کیفیت و مقدار میلگرد کاست. اما می توان قیمت میلگرد خریداری شده را تا جای ممکن کاهش داد. اولین گام یافتن فروشنده مناسب برای میلگرد است. حتی زنجیره ای از فروشندگان و تولیدکنندگان میلگرد که هر یک بخشی از نیاز میلگرد را تامین می کنند. یافتن تولید کننده یا فروشنده مناسب اول اینکه کار آسانی نیست و دوم اینکه خود استعلام قیمت میلگرد می تواند امکان تقاضای محقق نشده برای انرا افزایش دهد و باعث افزایش قیمت شود! مخصوصا وقتی که حجم مورد معامله قابل توجه است. 

 

بازرگانی فروش میلگرد

آنچه در فروش هر کالایی از جمله میلگرد اهمیت دارد، حاشیه سود آن است. فروشنده میلگرد همچنان بایستی در تامین و انبارداری میلگرد با کاهش هزینه های تمام شده و البته دوره‌ی وصول مطالبات در کمترین زمان ممکن حاشیه سود حاصل از فروش میلگرد را به حداکثر برساند. با توجه به میزان رقابت در بازار و نزدیکی قیمت میلگرد در بنگاه های مختلف، آنچه تعیین کننده‌ی حاشیه سود مناسب است اول حست شهرت فروشنده و بعد قدرت وی در پایین نگه داشتن هزینه های تامین و نگهداری میلگرد است. وقتی فروشنده میلگرد آنقدر از حسن اعتبار و قدرت مالی برخوردار است که می تواند حجم خرید را افزایش دهد و از آنطرف با افزایش حجم فروش گردش کالا و پول را در معاملات به درستی کنترل کند، حاشیه سود را به راحتی افزایش می دهد. 

قیمت میلگرد

یکی از راهکارهای مناسب درج آگهی مناقصه میلگرد یا آگهی خرید آن در سایت های تخصصی است. بسته به اینکه چقدر سطح تجاری بالاست ابزارهای متفاوت وجود دارد از سایت های عمومی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را آگهی می کنند تا سایت تخصصی آگهی معاملات فلزات آهن 20 که منحصرا در زمینه فلزات فعالیت می کند. یافتن تولید کننده و فروشنده مناسب میلگرد یک طرف و وجود قیمت روز میلگرد از تولیدکنندگان و بازرگانان اصلی آن در طرف دیگر به مدیر تامین اجازه ی بررسی و تصمیم گیری بهتر برای یافتن بهترین نرخ خرید میلگرد را فراهم می کند.

پس از یافتن فروشنده بسته به اینکه شرایط سیاسی و اقتصادی به چه منوالی است، قدرت چانه زنی خریدار یا فروشنده بالاتر است. در مذاکرات و چانه زنی برای خرید میلگرد کسی که اطلاعات بیشتر در اختیار دارد و تسلط مناسب تر روی شرایط و اوضاع بازار دارد بهتر چانه زنی می کند. قدرت تحلیل اطلاعات از خود اطلاعات مهم تر است اما به هر حال مواد اولیه برای تحلیل همچنان اطلاعات به روز است. تحلیل قیمت روز میلگرد در بازار و مشاهده نوسانات اخیر آن در کنار مقایسه با شرایط مشابه می تواند به پیش بینی رفتار بازار کمک کند.

مساله مهم بعدی تضمین معامله است. وقتی قیمت میلگرد را نهایی کردید همچنان تضمینی برای اینکه قیمت یا کیفیت مورد توافق هنگام تحویل تغییر نکند وجود دارد. وقتی تجارت الکترونیک است حتی جابجایی پول و صحبت شفاهی و مانند آنها پایه ی محکمی برای تضمین معامله نیست. در این صورت حتی ممکن است علاوه بر زیان زمان از دست رفته، وجوه پرداخت شده هم دچار خسران شوند. آنچه آهن 20 در این مورد انجام می دهد تضمین معامله و فراهم کردن شرایط پرداخت امن است. قیمت میلگرد هر لحظه ممکن است دچار نوسان شود و قیمت زمان معامله ممکن است پایداری خود را حفظ نکند. البته این شرایط برای دو طرف وجود دارد و ممکن است قیمت کاهش پیدا کننده و خریدار متضرر شود و همچنان برای فروشنده میلگرد تضمین کافی برای بستن معامله نباشد. 

 

 

ثبت آگهی فروش میلگرد     |     ثبت آگهی خرید میلگرد

 

میلگردمیلگرد