بررسی قیمت روز میلگرد، کارخانه های تولید کننده و شرایط قیمت گذاری میلگرد در بازار

میلگرد به عنوان فلز ساختمانی دارای اهمیتی استراتژیک است. مخصوصا در ایجاد سازه های سنت شکنانه که قرار بر کاهش تعداد ستونها و افزایش تعلیق در ساختمان سازی است. بر همین اساس قیمت میلگرد در بهای تمام شده ساختمان تاثیر به سزایی دارد. در هر پروژه ای اهمیت کاستن از بهای تمام شده در کنار حفظ کیفیت پروژه بسیار مهم است. بنابر این نمی توان از میلگرد مصرفی ساختمان کاست تا قیمت را پایین آورد. میلگرد مورد استفاده در سازه مقدار مشخصی است بر اساس طرح آرشیتکت که نباید میزان مصرف آنرا به بهای کاهش ایمنی سازه غیر اصولی و غیر استاندارد تغییر داد. از طرفی کیفیت میلگرد علاوه بر قیمت آن در سازه های مختلف متفاوت انتخاب می شود. همینطور اندازه ها و فرم و مواردی مانند آنها. بنابر این کاهش بهای تمام شده یک سازه با کاهش کیفیت و مقدار میلگرد ممکن و منطقی نیست. باید قیمت میلگرد خریداری شده با مقدار و کیفیت مناسب برای سازه مقرون به صرفه باشد. منظور از مقرون به صرفه بودن هم این است که فقط قیمت میلگرد به تنهایی در تامین این کالای استراتژیک  دخیل نیست! کلا مدیریت تامین میلگرد و لجستیک ورودی در مورد آن اهمیت پیدا می کند.
قیمت میلگرد در بازار از عوامل بسیاری تاثیر می گیرد. همانطور که گفته شد لجستیک ورودی و تعرفه ها و مقررات نیز  - مثلا هزینه های تامین آن هم - در قیمت تمام شده ی میلگرد محاسبه می شود. اینکه پروژه در کدام منطقه جغرافیایی و در چه مسافتی نسبت به مبدا تولید و تامین قرار گرفته در قیمت تمام شده‌ی میلگرد تاثیر مستقیم دارد. 
در مبحث زنجیره ی تامین حتی مواد اولیه و تغییرات در قیمت سنگ آهن هم در کنار شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر بازارهای موثر مانند بازار فلزات و بازار مسکن در نوسانات قیمت میلگرد تاثیر دارند.

بازاریابی خرید میلگرد

همانطور که گفته شد برای کاهش بهای تمام شده سازه نمی توان از کیفیت و مقدار میلگرد کاست. اما می توان قیمت میلگرد خریداری شده را تا جای ممکن کاهش داد. اولین گام یافتن فروشنده مناسب برای میلگرد است. حتی زنجیره ای از فروشندگان و تولیدکنندگان میلگرد که هر یک بخشی از نیاز میلگرد را تامین می کنند. یافتن تولید کننده یا فروشنده مناسب اول اینکه کار آسانی نیست و دوم اینکه خود استعلام قیمت میلگرد می تواند امکان تقاضای محقق نشده برای انرا افزایش دهد و باعث افزایش قیمت شود! مخصوصا وقتی که حجم مورد معامله قابل توجه است. 

 

بازرگانی فروش میلگرد

آنچه در فروش هر کالایی از جمله میلگرد اهمیت دارد، حاشیه سود آن است. فروشنده میلگرد همچنان بایستی در تامین و انبارداری میلگرد با کاهش هزینه های تمام شده و البته دوره‌ی وصول مطالبات در کمترین زمان ممکن حاشیه سود حاصل از فروش میلگرد را به حداکثر برساند. با توجه به میزان رقابت در بازار و نزدیکی قیمت میلگرد در بنگاه های مختلف، آنچه تعیین کننده‌ی حاشیه سود مناسب است اول حست شهرت فروشنده و بعد قدرت وی در پایین نگه داشتن هزینه های تامین و نگهداری میلگرد است. وقتی فروشنده میلگرد آنقدر از حسن اعتبار و قدرت مالی برخوردار است که می تواند حجم خرید را افزایش دهد و از آنطرف با افزایش حجم فروش گردش کالا و پول را در معاملات به درستی کنترل کند، حاشیه سود را به راحتی افزایش می دهد. 

قیمت میلگرد

یکی از راهکارهای مناسب درج آگهی مناقصه میلگرد یا آگهی خرید آن در سایت های تخصصی است. بسته به اینکه چقدر سطح تجاری بالاست ابزارهای متفاوت وجود دارد از سایت های عمومی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را آگهی می کنند تا سایت تخصصی آگهی معاملات فلزات آهن 20 که منحصرا در زمینه فلزات فعالیت می کند. یافتن تولید کننده و فروشنده مناسب میلگرد یک طرف و وجود قیمت روز میلگرد از تولیدکنندگان و بازرگانان اصلی آن در طرف دیگر به مدیر تامین اجازه ی بررسی و تصمیم گیری بهتر برای یافتن بهترین نرخ خرید میلگرد را فراهم می کند.

پس از یافتن فروشنده بسته به اینکه شرایط سیاسی و اقتصادی به چه منوالی است، قدرت چانه زنی خریدار یا فروشنده بالاتر است. در مذاکرات و چانه زنی برای خرید میلگرد کسی که اطلاعات بیشتر در اختیار دارد و تسلط مناسب تر روی شرایط و اوضاع بازار دارد بهتر چانه زنی می کند. قدرت تحلیل اطلاعات از خود اطلاعات مهم تر است اما به هر حال مواد اولیه برای تحلیل همچنان اطلاعات به روز است. تحلیل قیمت روز میلگرد در بازار و مشاهده نوسانات اخیر آن در کنار مقایسه با شرایط مشابه می تواند به پیش بینی رفتار بازار کمک کند.

مساله مهم بعدی تضمین معامله است. وقتی قیمت میلگرد را نهایی کردید همچنان تضمینی برای اینکه قیمت یا کیفیت مورد توافق هنگام تحویل تغییر نکند وجود دارد. وقتی تجارت الکترونیک است حتی جابجایی پول و صحبت شفاهی و مانند آنها پایه ی محکمی برای تضمین معامله نیست. در این صورت حتی ممکن است علاوه بر زیان زمان از دست رفته، وجوه پرداخت شده هم دچار خسران شوند. آنچه آهن 20 در این مورد انجام می دهد تضمین معامله و فراهم کردن شرایط پرداخت امن است. قیمت میلگرد هر لحظه ممکن است دچار نوسان شود و قیمت زمان معامله ممکن است پایداری خود را حفظ نکند. البته این شرایط برای دو طرف وجود دارد و ممکن است قیمت کاهش پیدا کننده و خریدار متضرر شود و همچنان برای فروشنده میلگرد تضمین کافی برای بستن معامله نباشد. 

 

 

ثبت آگهی فروش میلگرد     |     ثبت آگهی خرید میلگرد

 

میلگردمیلگرد

مهمترین تولیدکنندگان میلگرد ایران

 • ذوب آهن اصفهان

  • ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت 3 میلیون و 600 هزارتن فولاد ، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند. کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در سال 1350 به بهره برداری رسيد .این کار خانه كه در جنوب غربی استان اصفهان قرار دارد ، نقش مهمی در شكل گيری ديگر صنايع فولادی ايران ايفا نمود و به همين دليل ، لقب مادر صنعت فولاد كشور را دارد...
 • کویر کاشان

  • مجتمع فولاد کویر با توصیه اساتید و مهندسین مشاور عمران در جهت کمک و سهولت در امر طراحی سازه اقدام به طراحی و تولید میلگرد 40 نموده است که کمک بزرگی در کاهش مصرف میلگرد در بتن می باشد...
 • فولاد نیشابور

  • تا کنون با  بیش ازیک دهه تجربه در زمینه فروش و عرضه  محصولات کارخانه فولاد  خراسان همراه با فاکتور رسمی به کار خود ادامه می دهد و تولیدات این کارخانه به این شرح است: تولید میلگرد سایز 10 و12 و 14 تا 28 و32 با استاندارد A3 
 • صبا فولاد زاگرس

  • صبا فولاد زاگرس با احداث مجتمع صنعتی در دو فاز تولید مقاطع فولادی و فولاد سازی گام بزرگی در راستای افزایش تولیدات داخلی در شهرک صنعتی سفید دشت چهار محال و بختیاری ایفا می نماید. بالا بودن کیفیت میلگرد زاگرس باعث شده است این محصول جز با کیفیت ترین محصولات فولادی محسوب شود
   تولیدات میلگرد این کارخانه به شرح زیر است:
   10_12_14_16_18_20_22_25_28_32  با استاندارد A3
 • گروه صنعتی درپاد تبریز

  • کارخانه نورد گرم این شرکت شامل میلگرد اجدار در گرید های AIII  و  AII  طبق استاندارد   ISIRI3132   ایران از سایز 8 الی 32 و با استفاده از تکنولوزی های روز دنیا (سیستم بریشی اسلیت ) تولید میشود .
   ظرفیت سالانه این خط تولید 350 تن در سال میباشد ک جهت مصارف ساختمانی و صنعتی استفاده میگردد.
 • گروه صنعتی فولاد یزد

  • میلگرد یاده و آجدار مورد‭ ‬تایید‭ ‬مشاورین‭ ‬رتبه‭ ‬اول‭ ‬کشور‭ ‬و‭ ‬متخصصان‭ ‬خارجی
   مطابقت‭ ‬با‭ ‬ملازمات‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬استفاده‭ ‬شده‭ ‬در‭ ‬پروژه‌های‭ ‬بنام‭ ‬کشور
   دارای‭ ‬طول‭ ‬کامل‭ ‬۱۲)‭ ‬متری)‭ ‬برای‭ ‬۱۰۰ ‬درصد‭ ‬شاخه‌ها
   رعایت‭ ‬حداقل‭ ‬تلرانس‭ ‬استاندارد‭ ‬ابعادی‭ ‬جهت‭ ‬اقتصادی‭ ‬شدن‭ ‬مصرف‭)‬خرید‭ ‬به‭ ‬واحد‭ ‬وزن‭ / ‬مصرف‭ ‬به‭ ‬واحد‭ ‬طول)
   دارای‭ ‬شناسنامه‭ ‬و‭ ‬قابلیت‭ ‬ردیابی‭ ‬
 • مجتمع فولاد شاهرود

  • تاريخچه فعاليت شركت فولاد شاهرود (سهامي خاص) در سال 1380 تاسيس و تحت شماره 1291 در تاريخ 08/02/1380 در اداره ثبت اسناد و املاك شاهرود به ثبت رسيده است. محل كارخانه كيلومتر 12 جاده شاهرود به دامغان واقع شده است.
   شرکت فولاد شاهرود بر اساس تولید 200 هزار تن میلگرد و یا نبشی طراحی شده که البته به دلیل نداشتن خط تولید WIREROAD امکان تولید میگرد با سایز 8mm و کمتر از آن را که به صورت کلاف تولید میشوند را دارا نیست. به دلایل فنی و اقتصادی میلگرد به عنوان محصول هدف فولاد شاهرود برگزیده شده است که شامل سایزهای 10 تا 32 میلیمتر و در دو نوع ساده و آجدار است.
 • نورد آریان فولاد

  • محصولات تولیدی بنا به درخواست و سفارشات مشتریان در هر سایز و ابعاد امکان تولید دارد
   میلگرد آجدار از سایز 10 الی 32
 • فولاد امیرکبیر خزر

  • کارآفرین برتر استان گیلان در سال 1386 منتخب از سوی دبیرخانه جشنواره کارآفرینان برتر . کارآفرین برتر در سال 1389 منتخب از سوی وزارت کار و امور اجتماعی . واحد تولیدی  برتر در سال 1389 منتخب از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان .اخذ گواهینامه‌های سیستم مدیریت یکپارچه ISO 9001:2008 & ISO 14001:2004 & OHSAS 18001:2007 از TUV INTERCERT در سال 1390. واحد تولیدی نمونه در سال 1391 منتخب از سوی اداره کل استاندارد استان گیلان. اخذ رتبه برنزین در حوزه صادرات و واردات در سال 1391 از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی
   تولیدات: استاندارد A2   سایز 10 استاندارد A3  سایز 10 و12 و14و 16 و18 و 20 و 22 و 25 و28 و 32 استاندارد A4  سایز 20
 • فولاد آریا ذوب

  • شرکت آریاذوب با مسئولیت پذیری مثال‌زدنی و پایبندی به استاندارد‌های محصولات تولید شده، توانسته است اعتباری بی نظیر در میان شرکت‌های تولید میلگرد برای خود بیافریند.
   این شرکت مفتخر است که با تولید میلگرد هایی منطبق با آخرین گواهینامه‌های ایزو و همچنین دارا بودن آخرین استانداردهای جهانی در زمینه‌هایی مانند تجارت، خدمات و محصولات، توانسته است چیزی فراتر از انتظارات مشتریان خود را رقم بزند.
   لازم به ذکر است شرکت آریاذوب که متشکل از تیمی متخصص و متعهد است، توجه به جنبه های زیست محیطی، سلامت و امنیت کارکنان(HSE) را در اولویت خود قرار داده و در تلاش است تا روز به روز موارد فوق را بهبود بخشد.
   استاندارد A2    سایز 8و10 و 12  استاندارد 10 و 12 و 14 و16 و 18 و 20 و 22 و 25
 • پرشین فولاد آریا

  • گروه صنعتی پرشین فولاد در راستای نیاز صنایع عظیم کشور در امر ساخت و ساز انواع فولاد در سال 1365 در تهران تاسیس گردیده
   فعالیت اصلی گروه صنعتی پرشین فولاد از سال 1385 در زمینی به مساحت 50 هکتار در زمینه تولید میلگرد  با ظرفیت 500.000 تن در سال است
   استاندارد A3   سایز 10 تا 32 کامل
 • فولاد هیربد زرندیه

  • فولاد هیربد دارای واحد مجزای تولید انواع میلگرد می باشد و در مجتمع صنایع فولاد هیربد زرندیه مستقر شده است که با ظرفیت ۱،۰۰۰،۰۰۰ تن در سال (یک میلیون تن) انواع میله و میلگرد از جنس فولاد آلیاژی به جز فولاد زنگ نزن ساختمانی ساده و آجدار را تولید می کنند
   استاندارد A3  سایز های 8 تا 32 به صورت کامل
 • مجتمع فولاد کیان کاشان

  • محصول گرید A2 مجتمع فولاد کیان کاشان با علامت مشخصه آج ۳۴۰ و آج ۵۰۰ نیز به صورت شاخه های ۱۲ متری با قطر ۱۰ الی ۳۲ میلی متری به دو صورت آج دار یکنواخت و آج دار دوکی تولید می شوند. حداکثر کربن به کار رفته در ترکیبات شیمیایی این گرید ۰.۵ درصد می باشد از همین رو حالتی تردتر نسبت به نوع قبلی دارد. از همین جهت بهتر است از انجام عملیات جوشکاری روی آن پرهیز شود. حداقل تسلیم این گرید ۳۴۰ و ۳۵۰ و حداقل استحکام کششی ۵۰۰ می باشد.
   سایز 8و10 و 12و 14 و 16 و18
   محصول گرید A3 کیان کاشان در شاخه های ۱۲ متری با قطر ۱۰ تا ۳۲ میلی متر با آج های یکنواخت و دوکی با علامت مشخصه آج ۴۰۰ و آج ۴۲۰ با حداقل استحکام تسلیم ۴۰۰ و ۴۲۰، حداکثر تسلیم ۵۴۵ و استحکام کششی ۶۰۰ با نسبت ۱.۲۵ از خط تولید خارج می گردد.
   سایز 14 و 16   
 • صدر فولاد لرستان

  • مدیر عامل کارخانه صدر فولاد کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را از مهمترین دلایل تعطیلی این کارخانه می داند برخی مشکلات پیش آمده در بازار و فراز و نشیب های قیمت محصولات فولادی و مشکلات مدیریتی را عامل اصلی تعطیلی این کارخانه می دانستند. نهایتا با مصوباتی که صورت گرفت دو ماه به سرمایه گذاران و مجری طرح واحد صدر فولاد لرستان جهت تقدیم برنامه زمان بندی فرصت داده شد و برای فعال کردن مجدد طرح زمانی در اختیار آن ها قرار گرفت.
   در حال حاضر این شرکت تولیدی متاسفانه به دلیل مشکلات بحرانی موجود تعطیل می باشد. این مجموعه بزرگ تولیدی روزگارانی نه چندان دور به عنوان یکی از بزرگ ترین کارخانجات فولاد در منطقه به شمار می رفت و با برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا محصولاتی با کیفیت بسیار بالا را در اختیار مشتریان قرار می داد. تاکنون دلایل زیادی برای تعطیلی این مجموعه عنوان شده است
 • نورد کوثر اهواز

  • ظرفیت این کارخانه در حال حاضر در حدود ۱۴۳۵۰۰۰ تن در سال محصول فولادی و ۴۳۰۰۰۰ تن شمش فولادی می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات فولادی کشور نیز شناخته می شود. در ادامه به معرفی کارخانه نورد کوثر اهواز به عنوان یکی از کارخانجات مهم گروه ملی صنعتی فولاد ایران خواهیم پرداخت.
   استاندارد A3   سایز 10 تا   20 اجدار به صورت تولید سفارشی
   استاندارد A1 کلاف ساده 8 و 10 سفارشی
 • فولاد کاوه تیکمه داش

  • تاریخ تاسیس کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش : 1391
   ظرفیت تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش : 300 هزار تن
   محصولات کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش : میلگرد آجدار
   کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش به تهیه، توزیع و تولید انواع آهن آلات و محصولات فولادی و انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی اعم از سبک و سنگین و همچنین شمش های فولادی و بیلت و تولید میلگرد فولاد کاوه پرداخته است.
   میلگرد اجدار استاندارد A3  از سایز 8 الی 32 کامل
 • فولاد میانه

  •  در اواخر سال 1392 تولید آزمایشی این شرکت پس از 2 سال تلاش و همکاری بی دریغ دست اندرکاران این مجموعه صنعتی آغاز شد.در همین راستا توانست پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید سالیانه 320 هزار تن، به منظور تامین بخشی از نیاز داخلی کشور و ایجاد اشتغال مستقیم 250 نفر، غیر مستقیم 1300 نفر را اخذ نماید و تولید رسمی این شرکت با تشریف فرمایی جناب آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسئولان استانی، طی مراسمی در شهریور ماه 1393 افتتاح گردید.
   شرکت فولاد آناهیتا گیلان مفتخر است که با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و با توجه به توان تحقیقاتی و آموزشی خود، با استقرار سیستمهای نوین مدیریت و کنترل کیفیت، زیر نظر مدیریت محترم عامل به عنوان طرح صنعتی نمونه سال 1391 شناخته شود و هم اکنون نیز با اخذ نشان استاندارد ملی ایران که گواه تضمین کیفیت محصولات خود می باشد، توانایی تولید میلگرد ساختمانی منطبق با استاندارد 3132 ISIRI را دارد.
   استاندارد A3  سایز 8 تا 32 کامل
 • فولاد آناهیتا گیلان

 • فولاد قزوین

  • شرکت فولاد قزوین در اوایل دهه هشتاد در قزوین به بهره برداری رسید. مدیر عامل مجموعه فولاد قزوین در حال حاضر جناب آقای حسن حسن پور است. این کارخانه فولاد محصولات مختلف فولادی در زمینه میلگرد تولید می کند
   میلگرد قزوین
   استاندارد A2  سایز 8 تا 12
   استاندارد A3  سایز 8 تا20
 • فولاد پارس آرمان

  • این کارخانه با نام شرکت پارس آرمان شفق در سال 1388 به بهره برداری رسید. این کارخانه در حوزه ساخت آهن و فولاد اساسی ، ساخت فلزات اساسی ، انواع میلگرد های فولادی ساده و آجدار به ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال فعالیت دارد.
   سایز 8تا 12  استاندارد A2
 • ذوب آهن اردبیل

  • میلگرد اردبیل تحت استاندارد GOST 380(2005) ST 5SP و DIN 4881:2009 تولید می گردد. میلگرد آجدار این کارخانه با کیفیت A2 در سایز های  ۸ تا ۱۰ میلیمتر و A3  در سایز های 10 و 12و 14 و16 و 18به بازار عرضه می گردد.
 • شرکت نورد گرم سمنان

  • میلگرد اردبیل تحت استاندارد GOST 380(2005) ST 5SP و DIN 4881:2009 تولید می گردد. میلگرد آجدار این کارخانه با کیفیت A2 در سایز های  ۸ تا ۱۰ میلیمتر و A3  در سایز های 10 و 12و 14 و16 و 18به بازار عرضه می گردد.
 • فولاد بردسیر کرمان

  • مجتمع بردسیرکرمان در راستای توسعه فعالیت ها اقتصادی خود در صدد جذب سرمایه برای دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون تن میلگرد و سایر محصولات فولادی است.
   2A سایز 10 و 12 و 14
   A3 سایز 10 تا 32 کامل
 • فولاد آلیاژی ایران

  • کارخانه فولاد آلیاژی ایران در سال ۱۳۶۹ تاسیس و در سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید. محصول نهایی در نورد سنگین شامل میلگرد از قطر ۶۰ تا ۲۰۰ میلی متر، چهارگوش از ابعاد ۷۵*۷۵ تا ۱۶۰*۱۶۰

   تولیدات میلگرد اجدار استاندارد A3  از سایز 12 تا 28 کامل
   و میلگرد ساده استاندارد A1   از سایز 12 تا 32 به صورت کامل

 • نورد فولاد تهران

 • فایکو

  • شرکت فولاد البرز ایرانیان که در صنعت فولاد ایران با نام تجاری فایکو شناخته می شود ، درزمینه تولید گرم انواع مقاطع فولادی با اَشکال ، ابعاد و مشخصات متنوع ، مشغول به فعالیت می باشد. تولید سالیانه بیش از ۱,۵ میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی ، این مجتمع را در رده معظم ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی گرم در کشور و منطقه قرار می دهد.
   محصولات تولیدی میلگرد در فایکو ، شامل میلگردهای صنعتی و ساختمانی با قطر ۸ الی ۳۲ میلی متر که استاندارد ان A3  است
 • نورد کرمان

  • کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان در سال ۱۳۸۵ با مدیریت رحیمی پور فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگرد آجدار آغاز نمود. در حال حاضر این کارخانه به تولید میلگرد a3 از سایز ۱۲ تا ۳۲  و میلگرد A2  درسایزهای 12 و 14 و 16 مشغول می باشد. کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان در چهار فاز مشغول فعالیت می باشد که فاز چهارم این مجتمع در سال ۹۱ افتتاح و با ظرفیت سالانه  ۳۵۰ هزار تن انواع میلگرد a3 فعال می باشد.
 • مجتمع فولاد ارگ تبریز

  •  تولید محصولات در مرحله اول به صوت آزمایشی انجام شد از جمله محصولات آزمایشی این مجموعه می توان به میلگرد ارگ تبریز اشاره نمود که انصافا موفق عمل نمود و تا به امروز شاهد کارکرد خطوط نورد مجموعه هستیم. رامین دقیقی مدیر عامل کارخانه فولاد ارگ تبریز این گونه اذعان داشته که با بیش از یک دهه فعالیت مثمر و موفق امروز تولید کننده میلگردهای ارگ در استان تبریز هستیم.
   که محصولات تولیدی این کارخانه شامل میلگرد A3 در سایز های 10 تا 25 عرضه میگردد
 • شرکت شیراز پولاد نورد

  • این کارخانه با نام شرکت شیراز پولاد نورد در ۱۵ کیلومتری جاده شیراز کازرون تاسیس و به تولید انواع مفتول، کلاف میلگرد ساده و آجدار با ظرفیت ۷۵ هزار تن در سال مشغول می باشد. کلاف تولیدی این کارخانه در انواع ساده و آجدار می باشد. نوع ساده این میلگرد در سایزهای ۸ تا ۱۰ و نوع آجدار آن در سایزهای ۸ تا ۱۶ تولید می شود. کلاف آجدار معمولا در مصارف ساختمانی کاربرد دارد و در صنعت با نام Hot Roll شناخته میشود. میلگرد شاخه ای نیز با گرید های A2 و A3 و در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ تولید می گردد.
 • فولاد شاهین بناب

  • بخش نورد گرم این مجموعه دارای ظرفیت اسمی یک میلیون و نهصد هزار تن و در بخش ذوب و ریخته گری دارای هشتصد هزار تن ظرفیت به صورت سالیانه می باشد. محصولات ساخته شده در این واحد صنعتی شامل انواع شمش های فولادی و آلیاژی ، میلگرد A3 با سرعت ۶ متر بر ثانیه، میلگرد های آجدار با گریدهای AIII و AII ، AIV ،
   A2   سایز 8  و 10 و 12  ____  A3  از سایز 8 تا 32 کامل
 • مجتمع فولاد ظفر بناب

  • مجتمع فولاد ظفر بناب در سال 1386 در شهرک صنعتی سهند منطقه بناب استان آذربایجان شرقی واقع شده است. این مجتمع از سال 1386 با تجهیز امکانات زیربنایی در زمینه تولید میلگرد ، موفق به تولید میلگرد در سایزهای مختلف شد. میلگرد ظفر بناب یکی از سبک ترین میلگردهای موجود در بازار میلگرد کشور می باشد
   انواع میلگردهای آجدار با استاندارد A2  در سایز 8 و 10 و گرید A3  در سایزهای 10 تا 32 در این کارخانه تولید میشود
 • شرکت فولاد سپهر ایرانیان

  • شرکت فولاد سپهر ایرانیان در سال 1388 به منظور تولید انواع میلگرد آجدار و ساده از شمش (بیلت) با طراحی مهندسان داخلی راه اندازی شد.
   مزایای شرکت فولاد سپهر ایرانیان: واقع شدن در مرکز پایتخت ایران و دسترسی آسان، سریع و کم هزینه برای مشتریان.کیفیت بالای محصولات و برخورداری از گواهینامه های استاندارد ملی.تولید متنوع محصولات از سایز 8 الی 32 و برآورد کردن حداکثری نیاز های مشتریان.قیمتهای رقابتی به دلیل اعمال روشهای مدیریتی استاندارد جهت کاهش هزینه های تولید.بسته بندی های استاندارد و یکسان
   محصولات : گرید A2   ذر سایز های 8 و 12 و 16 و گرید A3   در سایز های 8 تا 22
 • فولاد حسن رود گیلان

  • این مجتمع تولیدی سالانه 200 هزار تن از انواع میلگرد ساده و آجدار را تولید و روانه بازار مصرف می نماید. محصولات تولیدی این مجتمع با نام میلگرد حسن رود معامله می گردند و در بازار، نورد گیلان به نام کارخانه میلگرد حسن رود شناخته می شود.
   میلگردهای این مجتمع در دو آنالیز A2 وA3وA4 تولید می شود. وزن میلگرد حسن رود با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و برای مقام سازی بتن و ساخت و سازهای صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
   A2  در سایز های 8 و 10 و 12 و 14 گرید A3 در سایزهای 16 تا 25  و گرید A4 در سایز 32
 • نورد فولاد گلستان

  • کارخانه نوردفولاد گلستان در مورخ (01/10/1381) در زميني به مساحت شش هكتار استارت خورده و با شماره ثبت ( 2855 ) درگنبدکاووس به ثبت رسید و با هدف تولید انواع میلگرد و کلاف به منظور دستیابی به بازارهای جهانی با ظرفیت 340 هزار تن درخرداد ماه سال یکهزار و سیصد و هشتاد ونه (01/03/1389 )، پس از سالها تلاش بی وقفه به عنوان اولين و بزرگترین کارخانه نورد فولاد در شمال كشور به بهره برداری رسید . میلگرد اجدار این کارخانه با گرید A3  در سایز های 8 الی 20 به تولید میرسد
 • فولاد بافق یزد

  • فولاد بافق، یکی از پروژه‌های عظیم فولادی کشور بوده که در راستای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در سال 1390 به بخش خصوصی واگذار گردید. اين مجموعه با بهره¬‌گيري از مجهزترين و پيشرفته‌¬ترين تجهيزات و تكنولوژي روز اروپا (اسپانيا) در اسفند 1394 با ظرفیت تولید 550 هزار تن در سال افتتاح گرديد  ويژگي¬‌هاي این واحد عبارتند از:
   اعمال رژيم حرارتي يكنواخت با استفاده از کوره پیشگرم با ظرفیت 100 تن در ساعت و قابليت حرارت¬‌دهي شمش 150 و 130 به طول 12 متر با كمترين ميزان اكسيداسيون و دي‌كربنه‌شدن
   توليد ميلگردهاي گريد A3 در سایز 8 بصورت 4 شاخه، سایز 10 به صورت 3 شاخه، سایز 14 به صورت دوشاخه و سايزهاي 16 الی 32 بصورت تک شاخه
 • مجتمع فولاد البرز غرب

  • گروه فولادی البرز غرب  بعنوان یکی از بزرگترین طرحهای خصوصی فولادسازی کشور در زمینی به وسعت 50 هکتار در استان زنجان-شهرستان ابهر استقرار یافته است. ضمن آنکه عملیات احداث فاز دوم طرح ذوب آهن و گروه فولادی البرز غرب، شامل یک واحد فولادسازی با ظرفیت تولید یک میلیون تن شمش فولادی و 600000 تن میلگرد با جدیدترین فناوری، در حال اجرا می باشد. میلگرد گرید A2   این شرکت در سایز های 8و 10 و 12 است و گرید A3  در سایز های 12 تا 22 است .
 • مجتمع فولاد ایوان

  • کارخانه نورد ایوان غرب در سال ۱۳۸۷ در ایلام، شهر ایوان، شهرک صنعتی ایوان تاسیس و در سال ۱۳۹۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن میلگرد آجدار فولادی در سال شروع به کار کرد.  مدیر عامل کنونی این شرکت تولیدی آقای جاسم عبدی است و فاز دوم این کارخانه در راستای تولید مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید میلگرد آجدار در سال ۱۳۹۶ راه اندازی گردید . تولیدات این کارخانه با گرید A3  است و در سایز های 12 الی 20 تولیدات خود را انجام میدهد
 • فولاد ابهر

  • شرکت فولاد سیادن ابهر در سال ۱۳۸۵ به مدیریت بهروز كارگر قناتی با استاندارد ملی ۳۱۳۲ تولیدات خود را آغاز نمود. شرکت فولاد ابهر شامل خط تولید مقاطع و تولید کننده میلگردهای آج دار گرید A2 و A3 سایزهای ۱۰ الی ۲۲ و از تولیدکنندگان برتر استان زنجان می باشد .  میلگرد فولاد ابهر با ظرفیت تولید ۲۸۸۰۰۰ تن در سال محصولات خود را از طریق بازار و بورس کالا عرضه می نماید.
 • ذوب فولاد ایزدخواست جنوب

  • شرکت ذوب فولاد ایزدخواست جنوب یکی از تولیدکنندگان مطرح در زمینه تولید آهن آلات در استان فارس می باشد. این واحد تولیدی در حال حاضر با مدیریت غلام پرموزه در زمینه تولید انواع میلگرد فولادی فعالیت دارد . این واحد تولیدی در حال حاضر در زمینه تولید انواع میلگرد ساختمانی در سایزهای ۱۲، ۱۴، ۱۶ و ۱۸ مشغول فعالیت می باشد. میلگرد تولیدی شرکت ایزدخواست جنوب از نوع A3 بوده و فاقد آرم مخصوص می باشد بنابراین برای خرید لازم است به آهن فروشی های معتبر مراجعه نموده و از اصالت کالا اطمینان یابید.
 • مجتمع فولاد خرم آباد

  • این شرکت دارای یک خط تولید میلگرد و مجهز به کوره پیش گرم و خط نورد می باشد. ظرفیت اسمی مجتمع فولاد خرم آباد ۸۰۰۰۰ تن و ظرفیت حقیقی آن ۷۵۰۰۰ تن می باشد. انبار مجتمع فولاد خرم آباد واقع در خرم آباد، کیلومتر ۱۰ جاده کوهدشت شهرک صنعتی شماره ۲ انتهای بلوار ورودی و به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن می باشد.استاندارد A2  سایز 10 و12  گرید A3  سایز های 14   الی 25 به صورت کامل
 • فولاد پرند

  • میلگرد تولید شده در فولاد پرند بر اساس استاندارد GOST  روسیه و به صورت آج دار جناغی با زتئده های هفتی – هشتی شکل قابل تشخیص است. به منظور شناسایی اصالت میلگرد A3 پرند باید بسته بندی الصاق شده روی شاخه محصول را به طور کامل بررسی نمود. آرم مجموعه فولاد پرند و پلاک الصاقی نشانه ای دال بر اصالت محصول و تشخیص آن از میلگردهای تقلبی است. گرید میلگرد A3  در سایز های 14 و 16و 18 است. 
 • شرکت فولاد الماس تاکستان

  • مجوز تولید میلگرد فولادی از قراضه کارخانجات فولاد با پروانه بهره برداری به شماره ۱۲۴۲۴ در تاریخ ۲۱/۰۵/۱۳۸۵ و ظرفیت تولید ۲۴۴ تن انواع میلگرد و میلگرد آهنی و فولادی با کد کالای ۲۷۱۰۱۲۳۰
   سایز 10 و 12 گرید A2  و سایز های 18 و 20 با گرید A3  است
 • فولاد خرمدشت تاکستان

  • شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در سال ۱۳۸۸ در تاکستان شهرک صنعتی خرمدشت تاسیس و یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید. مدیر عامل این کارخانهآقای فریدون طاهر خانی و در حال حاضر آقای مجید سعیدیان است. این مجتمع با هدف تولید سالیانه با ظرفیت ۲۷۳ هزار تن میلگرد تاسیس گردیده است. تولیدی این کارخانه شامل انواع میلگرد خرمدشت تاکستان به صورت شاخه ای یا کلاف است که از ماده اولیه کم کربن و آلیاژ کم تهیه و تولید می گردد.گرید A2  این کارخانه در سایز های 10 و 12 است و گرید A3  این کارخانه در سایز های 10 تا 28 است
 • سیرجان حدید جنوب

  • وب آهن و تولید میلگرد سیرجان حدید جنوب در سال ۱۳۸۸ در شهر سیرجان شهرک صنعتی شماره یک تاسیس گردید و در سال ۱۳۹۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این شرکت تولید میلگرد آهنی با ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن در سال می باشد. در حال حاضر مدیر عامل این شرکت آقای حسن درویش زیدآبادی است و ظرفیت حقیقی تولید میلگرد به میزان ۲۵۰ هزار تن در سال می باشد.گرید A2   _8و10 و  20و12 است و گرید A3  این کارخانه 12 تا 25 به صورت کامل است
 • مجتمع جهان فولاد سیرجان

  • ماده اولیه مورد نیاز برای این کارخانه نرمه آهن اسفنجی، ۴ درصد چسب سیلیکات سدیم و ۲ درصد آهک است. کارخانه نورد بردسیر شهید ملک قاسمی در سال ۱۳۹۳ تاسیس گردید و ظرفیت آن به میزان ۱۰۰ تن بر ساعت و معادل ۶۵۰ هزار تن در سال میلگرد سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر می باشد. طول خط تولید این کارخانه ۳۰۰ متر بوده ومیلگردهای تولیدی بر اساس استاندارد ملی به شماره ۳۱۳۲ (تجدید نظر دوم تیرماه ۱۳۹۲ – میلگردهای گرم نوردیده برای تسلیح بتن – ویژگیها و روشهای آزمون) در سه گروه ساده (س ۲۴۰) وآجدار مارپیچ (آج ۳۴۰) وآجدار جناغی (آج ۴۰۰) طبقه بندی می شوند. البته این شرکت قادر به تولید میلگردهای آجدار جناغی با استفاده از روش عملیات حرارتی Quench-Temper جهت بهبود خواص مکانیکی نیز است.
   تولیدات میلگرد با گرید A3   بوده ودر سایز 8 الی 32 تولید میشود
 • فولاد نیک صدرای توس

  • این کارخانه در سال 1390 تاسیس گردیده و یک سال بعد در سال 1391 به بهرهبرداری رسیده است  که ظرفیت تولید این کارخانه بالغ بر 250 هزار تن در سال است که طرح های توسعه ای خط ذوب به ظرفیت 140 هزارتن و دو خط نورد به ظرفیت 60 هزار تن را دارا است  که گرید تولیدی این کارخانه A3  در سایز 12 تا 32 است .
 • شرکت آذر چلیک تبریز

  • این مجموعه در سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگرد در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع آغاز کرد. شرکت فولاد آذر چلیک تبریز با بهره گیری از کادر متخصص و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا نموده به طوری که در حال حاضر به یکی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین شرکت های فولادی از نظر خریداران تبدیل شده است.که گریدتولیدی سایز 10 A2  است و گرید A3  این کارخانه شامل سایز 12 تا 25 به صورت کامل است
 • سیما فولاد جهان

  • این کارخانه تولیدی بر تولید مدل های مختلف میلگرد مانند میلگرد ساده و آجدر تمرکز داشته  و توانسته در هر سال حدود صد و پنجاه هزار تن میلگرد را تولید نماید. شرکت فولاد کرماانشاه در نظر دارد بر تنوع محصولات خود افزوده و هر روز محصولات جدید میلگرد آجدار را تولید کند. میلگردهای این شرکت در اندازه هایی  با قطر12 تا 32 میل تولید گردیده که استاندارد آن A3  است.
 • صنایع آذر فولاد امین تیکمه داش

  • صنایع آذر فولاد امین در اوایل سال 1390 در زمینی به مساحت 14 هکتار در منطقه تیکمه داش با اخذ مجوز تاسیس خط تولید نورد آهن و خط تولید ذوب، فعالیت احداث کارخانه های فوق الذکر را آغاز نموده است. هم اکنون فاز اول کارخانه به بهره برداری رسیده است و میلگردها بر اساس INSO 3132 گریدهای AII و AIII برای سایزهای 8 و 10 و AIII برای سایزهای 12 الی 32 در حال توليد مي باشد. این شرکت در سال 1396 موفق به اخذ گواهینامه ISO9001:2015 از شرکت BAS انگلستان شده است. احداث کارخانه نورد میلگرد و مقاطع فولادی به ظرفیت اسمی 300 هزار تن در سال است .گرید A2  این کارخانه سایز های 8 و10 است و گرید A3  از سایز 12 الی 32 است
 • فولاد شمس سپهر

  • کلنگ زنی این مجموعه با حضور فولادسازان بنام به صورت رسمی صورت گرفت. نهایتا در سال ۱۳۹۱ پروسه به اتمام رسید و این مجموعه تولیدی بزرگ تحت عنوان کارخانه شمس سپهر تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.
   جناب آقای علی حقیقت خواه در سمت مدیر عامل کارخانه فولاد شمس سپهر این گونه اذعان داشت که در ابتدا ظرفیت اسمی سالیانه  ۱۵۰ هزار تن تولید میلگرد برای مجموعه در نظر گرفته شده است.
   گرید A2   در سایز 12 و گرید A3  در سایز های 12 الی 20 تولید میشود.
 • فولاد قائم رازی

  • شرکت قائم پروفیل رازی در سال ۱۳۸۷ به منظور تولید محصولات فولادی متنوع مانند میلگرد قائم رازی در شهرک رازی شهرضا در استان اصفهان راه اندازی شد و میلگردهای ساختمانی با درصد کربن بالا تولید می کند. این میلگرد، مطابق با استانداردهای روسی، به صورت آجدار گرید A3 و از سایز 8 تا 32 تولید می شود.
 • فولاد سرمد ابرکوه

  • مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، بهره‌برداری از واحد نورد خود با ظرفیت تولید اسمی سالیانه 450 هزارتن انواع میلگرد آجدار 8 تا 32 میلی‌متر را در آذر ماه 1395 آغاز نموده و طرح‌های احداث واحد کلاف
   مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه تولیدات میلگرد خود در سایزهای 8 الی 32  را با به کارگیری آخرین سطوح تکنولوژی روز دنیا از شرکت STG کشور ایتالیا در کنار دانش و تجربه¬ کارشناسان و مدیران داخلی، به بازار داخل و خارج از کشور عرضه می‌نماید.
 • شرکت فولاد کاوه اروند

  • شرکت فولاد کاوه اروند در حال حاضر سالانه ۶۰۰ هزار تن وایر به قطر ۵٫۵ تا ۱۶ میلی متر و میلگرد به قطر ۸ تا ۳۲ میلی متر تولید و به بازار ارائه می دهد.  این کارخانه دارای ۱۸ استند پر قدرت بوده و سرعت تولید میلگرد ۱۶ متر در ثانیه می باشد که در میان کارخانجات کشور این آمار بی نظیر است. فرآورده های فولادی این کارخانه هم پاسخگوی نیاز بازار کشور می باشد و هم در صادرات دست پیش را گرفته است

    

 • مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس

  •  هدف از راه اندازی این شرکت خودکفایی در تولید میلگرد فولادی در این منطقه بوده است. این محصول در حال حاضر با بهره گیری از مواد اولیه با کیفیت شامل شمش های درجه یک  GR60 به تولید میلگردهای آجدار آج دوکی و جناقی از سایز ۸ تا ۴۰ مشغول می باشد. میلگردهای تولیدی مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس دارای استاندارد ملی ایران ۳۲۳۲ ، ASTM A615 آمریکا و BS 4449 انگلستان می باشد که علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به بازارهای خارجی نیز صادر می گردد
 • مجتمع فولاد روهینا جنوب دزفول

  • مجتمع فولاد روهینا جنوب در حوزه ساخت میلگرد به ویژه میلگردهای گرید A3 و A4 مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی فعالیت دارد. بخش نورد مجموعه روهینا دزفول با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا قادر است به صورت روزانه بالغ بر ۵۰۰ هزار تن میلگرد ساده و آجدار از سایز ۴۰-۸ بر اساس استاندارد ملی ۳۱۳۲، ASTM A615 آمریکا و BS 4449 انگلیس را تولید و روانه بازار سازد..
 • مجتمع فولاد صائب تبریز

  • واحد نورد گرم میلگرد شاخه ای و کلاف فولاد صائب تبریز با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در سال در سایز های 8و 10 با استاندارد A2  و در سایز های 14 و 16 با استاندارد A3 تولید میکند 
 • شرکت فولاد معراج کردکوی

  • حدود  یک دهه قبل یعنی در سال ۸۷  یک واحد تولیدی با سرمایه گذاری اولیه بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان تحت عنوان شرکت فولاد معراج کردکوی در غرب استان  گلستان تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات مجموعه توسط نیروهای فنی انجام و نهایتا در اواخرسال ۸۷ فعالیت های کارخانه به صورت رسمی کلید خورد. کارخانه فولاد معراج کردکوی در زمینه تولید محصولاتی اعم از انواع میلگرد و مقاطع فولادی با ظرفیت تولید سالیانه بالغ بر ۳۰۰ هزار زمینه اشتغال ۱۰۵ نفر نیروی بومی را فراهم نموده است.
   تولیدات شامل میلگرد با گرید A3   در سایز های 12 الی 20 به صورت کامل است
 • شرکت فولاد کیان ابهر

  • این مجموعه با مدیریت جناب آقای محمدرضا سلطانی از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ با در نظر گرفتن ظرفیت تولیدی ۲۰۰ هزار تن با توجه به اشتغال زائی ۱۱۲ نفردر حوزه تولید میلگرد آجدار آغاز به کار کرد و تاکنون با توسعه تولیدات خود در انواع مختلف میلگرد به فعالیت خود ادامه داده است.
   که تولیدات کارخانه شامل میلگرد سایز 8 و 10 و 12 با استاندارد A2  و در سایز های 16 الی 28 به صورت کامل با گرید A3  است
 • شرکت فولاد نورد نوین ابهر

  • س از مدتی شرکت با شناخت صحیح بازار و نیازهای اقتصادی منطقه و کشور اقدام به ایجاد خط تولید انواع میلگرد با ظرفیت سالانه ۱۵۰۰۰۰ تن اقدام نمود که در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۹۳ به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. شرکت فولاد نورد نوین ابهر در حال حاضر در شهر زنجان، ابهر، شهرک صنعتی شریف، انتهای شهرک صنعتی به تولید میلگرد A3 از سایز ۱۶ تا ۲۲ میلی متر مشغول می باشد.
 • فولاد تات

  • این مجموعه با نام شرکت تات فولاد تاكستان و به مدیریت جواد طاهرخاني در تاریخ 04/03/1395 به بهره برداری رسیده و فعال میباشد . فعالیت تولیدی فولاد تات در محل کارخانه واقع در استان قزوين ، شهرستان تاكستان ، شهر خرمدشت شهرك صنعتي خرمدشت فاز فولاد می باشد. تولید و فعالیت در گروه کالایی کد ساخت اهن وفولاد اساسي، ساخت فلزات اساسي برای ميله و ميلگرد از جنس فولاد زنگ نزن / ميله و ميلگرد فولاد تات از جنس فولاد زنگ نزن می باشد. که تولیدات آن شامل میلگرد 20 و 22 با استاندارد A3  است

    

 • شرکت فولاد الماس باران تاک

  •  این واحد صنعتی فعال در صنعت تولید آهن آلات و فولاد تولید کننده انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد آجدار ۱۰ نوع (A2) و میلگرد آجدار ۱۲ نوع (A2) می باشد. ظرفیت تولید ۲۴۴ تن انواع میله و میلگرد آهنی و فولادی با کد کالای ۲۷۱۰۱۲۳۰
 • فولاد زمرد

  • مقاطع 20 و 25فولاد زمرد از نوع A3 بوده که از مشخصه های این نوع میلگرد اغلب می توان به تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و همچنین تغییر شکل نسبی پلاستیکی ۱۴ درصد اشاره کرد . مقاطع ۲۵ این کارخانه در گروه A2 قرار دارد و از مشخصه های آن می توان به آج های مارپیچی با تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع، تنش جاری ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر شکل پلاستیکی ۱۹ درصد اشاره کرد. این محصول در رده نیمه سخت و استاندارد S340 قرار گرفته شده است
 • فولاد زرین میاندوآب

  • شرکت فولاد زرین میاندوآب در سال های اخیر فعالیت خود را در زمینه تولید انواع میلگرد فولادی از جنس فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی آغاز نموده است. میلگرد تولیدی این مجموعه از نظر وزن شاخه و رنگ مانند میلگرد فولاد البرز غرب بوده و در سایزهای ۱۶ تا ۲۲ میلی متر قابل تولید بوده و در سایزهای ۱۶ و ۱۸ و ۲۰ و ۲۲ میلی متر موجود می باشد. میلگرد فولاد زرین میاندوآب از نوع A3 بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد
 • فولاد و نورد هشترود

  • میلگرد فولاد هشترود در دو گرید A2 و A3 از سایز ۸ الی ۲۰ مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی تولید می گردد. میلگردهای a2 مجموعه فولاد هشترود اغلب به منظور استفاده در عملیات عمرانی مورد اسفتاده قرار می گیرد
 • فولاد راد همدان

  • مجتمع فولاد راد همدان فعالیت خودرا در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۵۰۰۰۰ متر مربع با کل امکانات زیربنایی آغاز کرده و در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسانده است و هم اکنون ظرفیت این مجتمع ۵۰۰ هزار تن در سال میباشد . در این مجتمع تولید مقاطع فولادی در دو شیفت کاری با اشتغال ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۰۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم انجام میشود.
   تولیدی این شرکت میلگرد آهنی از سایز ۸ تا ۳۲ با کیفیت A3و A4 میباشد که با توجه به نیاز بازار تولید میشود.
 • در شاهین تبریز

  • این کارخانه با تلاش پرسنل و کارشناسان مجرب خود توانسته خطوط تولید میلگرد آجدار با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال را به مجموعه واحد های خود افزوده و در مجموع ظرفیت تولید خود را به بیش از یک میلیون و دویست هزار تن در سال ارتقا دهد.که تولیدات این کارخانه شامل میلگرد آجدار سایز 8 و 10  با گرید A2    و سایز 12 الی 32 با گرید A3  میباشد
 • نورد گرم جهان

  • تولیدات این کارخانه شامل میلگرد اجدار سایز 8 با گرید A2   و میلگرد ساده این کارخانه با گرید A1   در سایز های 8 و 10 مووجود است 
 • فولاد راستین آستارا

  • در حال حاضر فولاد راستین آستارا با زیربنای ۵۵۰۰ متر مربع که ۲۰۰۰ متر مربع سوله سرپوشیده است در شهرک صنعتی آستارا واقع بوده و قابلیت تولید ۱۰ تن میلگرد در ساعت را دارا می باشد. ین شرکت در حال حاضر انواع میلگرد آجدار از سایز ۱۴ تا ۲۲ را با گرید A3  و میلگرد اجدار سایز 8 و 10 را با استاندارد A2   به روش نورد گرم تولید و روانه بازار مصرف می نماید.
 • مهیار اردبیل

  • برای تولید انواع میلگرد در این کارخانه از شمش فولادی ۵SP استفاده می گردد. این شمش ها در ابعاد ۱۲۰*۱۲۰ تا ۱۵۰*۱۵۰ هستند. عملیات نورد در مجتمع فولاد مهیار ، بسته به سایز شمش ها در سه یا پنج مرحله صورت می گیرد. نوردهای تولیدی کارخانه آهن اردبیل در حالت تک شاخه در سایزهای ۱۸ تا ۳۲، دو شاخه در سایزهای ۴،۱۲ و ۱۶ و محصول چهار شاخه آن در سایز ۱۰ و ۸ تولید می گردد.  ظرفیت تولید این کارخانه سالیانه ۳۰۰ هزار تن مقاطع فولادی می باشد